فرایند درمان

در این واحد ابتدا تشکیل پرونده و ویزیت اولیه انجام شده و سپس با ارتباط ویدئویی مستقیم با مراکز ناباروری بزرگ و معتبر در کشور، ویزیت متخصص زنان و نازائی صورت گرفته و آزمایش‌های لازم درخواست می‌شود. انجام آزمایشات و مراحل اولیه درمان از جمله سونوگرافی و تجویز داروهای مورد نیاز در قزوین و تحت نظر پزشک متخصص مراکز ناباروری مرتبط با این مرکز انجام می‌گیرد.

سپس با توجه به جواب آزمایشات نوع درمان توسط پزشک مشخص شده و در صورتی که نوع درمان IUI باشد، عمل IUI در واحد قزوین انجام می‌گیرد و در حالتی که درمان (IVF, ICSI) تشخیص داده شود کلیه سیکل درمان در مرکز قزوین صورت گرفته و در نهایت بیمار در زمان معین، تنها برای انجام عمل نهایی (IVF, ICSI) به مرکز مرتبط ارجاع می‌شود و سپس پیگیری‌های لازم در واحد قزوین و تحت نظر مستقیم پزشک متخصص مراکز ناباروری مرتبط صورت می‌پذیرد.

از آنجا که مراقبت‌های دوران بارداری در موارد حاملگی به دنبال روش‌های کمک باروری (ART) دارای اهمیت ویژه ای است و با توجه به اینکه در اکثر موارد این بارداری‌ها بعد از سال‌ها نازایی و احتمالا بعد از چندین دوره درمان صورت می‌گیرد، زوج‌هایی که در درمان خود از خدمات واحد تله‌مدیسین درمان ناباروری قزوین بهره می‌گیرند بعد از باردار شدن خانم، بدون مراجعه به مرکز درمان ناباروری راه  می‌توانند این خدمات را در قزوین و با نظارت مراکز متصل به ابزار ارتباطی تله‌مدیسین دریافت نموده و بدین‌گونه عوارض احتمالی ناشی از طی مسافت طولانی در ابتدای بارداری برای جنین و استرس و فشارهای روانی و … را به حداقل برسانند.

براي يك زوج نابارور چه آزمايشاتي انجام مي شود؟

 

اولين اقدام تشخيصي براي زوج نابارور آزمايش اسپرموگرام است. با گرفتن يك آزمايش اسپرموگرام از شوهر مشخص مي‌كنند كه شوهر مشكل دارد و يا مشكل ندارد و بعد از آن است كه براي زن يك سري آزمايش هورموني (مانند تستهاي تيروئيدي و آزمايشات فعاليت تخمدانها و …) انجام مي‌دهند و مشخص مي‌كنند كه كار تخمدان در چه وضعيتي است و بر اساس آن علت ناباروري تا حد زيادي مشخص مي‌شود. در مراحل بعدي در صورتيكه آزمايشات قبلي طبيعي باشد، درصورت نیاز راديوگرافي از رحم و لوله‌هاي رحمي زن ، هيستروسكوپي ، هيستروسونوگرافي ویا لاپارسكوپي انجام می گیرد. نهايتاً بر اساس مجموعه يافته ها، نقشه درماني مشخص مي شود.

برای دریافت آخرین اطلاعات در حوزه ناباروی در کانال تلگرامی ما عضو شوید